Haber

CHP’li İlgezdi: Devlet Opera ve Balesi’nin nota arşivi selde tamamen yok oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Başbakan Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin su baskını ve uğradığı kayıpları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’dan yanıtlamasını talep ettiği soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı. .

ANKA’nın haberine göre İlgezdi, önergesinde sel nedeniyle nota arşivinin yok olduğunu belirterek, “Sele karşı hiçbir önlem alınmadığı için müzik arşivi tamamen yok oldu. alt katı su bastı.Kostümler ve nişanlar zarar gördü.Bıçak sorumluların ağzını açmaz.’ ifadelerini kullandı.

CHP’li İlgezdi, Bakan Ersoy’dan soru önergesinde şu soruları yanıtlamasını istedi:

“Ankara Devlet Opera ve Balesi binasını ne zaman ve kaç kez su bastı?

Mevcut DOB binasında iş güvenliği kapsamında çalışıldı mı? Bu çalışma yapıldıysa, seller önceden tahmin edildi mi? Rastgele bir afet durumunda, binadaki elektrik sistemi ve elektronik cihazların işçi için hayati tehlike oluşturup oluşturmadığı bildirildi mi? Oradaki cihazlar zarar görürse kuruma ek maliyeti nedir? Bu masraflar bu felaketin sorumlularından geri alınacak mı?

Sel baskınlarına karşı belediye ile görüşme ve inceleme talebinde bulunuldu mu?

Son selin Ankara Devlet Opera ve Balesi’ne toplam maliyeti ne oldu?

Sel nedeniyle istifa eden yönetici oldu mu?

Sanatçıların soyunma-soyunma odalarında meydana gelen hasar sonucunda sanatçıların kişisel eşyalarına da zarar verildi. Bu zararın giderilmesi için herhangi bir çalışma yapıldı mı?” (HABER MERKEZİ)

doganyurthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu