Haber

AK Parti’nin Kınık’a istifa çağrıları üzerine Soylu devreye girdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık’tan memnuniyetsizliklerini dile getiren AK Parti’li üst düzey isimlerden ayrılıyor.

Kahramanmaraş’ta 50 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremlerin ardından Kızılay’ın deposundaki çadırları Ahbap Derneği ve Türk Eczacılar Birliği’ne sattığı ortaya çıktı.

Konu bir anda Türkiye’nin gündemine otururken özellikle Kızılay Lideri Kerem Kınık eleştiri oklarının ortasındaki isim oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kınık’tan rahatsız olan üst düzey AKP’lilerin aksine, “Burayı dönüp taşlamanın anlamı yok. Bırakalım kurum kendisi karar versin”.

Soylu, TV100 canlı yayınında yaptığı açıklamada, “Kızılay bazı kamusal özellikleri olan bir sivil toplum kuruluşudur. Bizim kurum başkanını görevden alma yetkimiz yoktur. Benim böyle bir yetkim yok. Kimsenin böyle bir yetkisi var.”

Soylu, yaptığı konuşmada, Hür Deva Partisi’nin (HÜDA PAR) Hüzbullah ile bir ilişkiye rastlamadığını da iddia etti.

Soylu şu ifadeleri kullandı: HÜDA PAR’da görev yaptığım süre boyunca Hizbullah dahil bunlarla ilgili tek bir adım görmedik. HÜDA PAR’ın terör örgütü iltisakına işaret edebilecek bir yapıda olduğunu görmedim. Ben tespit etmedim, tespit edersem ederim. Bir siyasi partinin terör eylemini gördünüz mü? Allah’ı seviyorsanız bu tür tartışmaları bırakın. Birilerinin PKK’ya meşruiyet kazandırmak için uydurduğu şeyler.”

develiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu